Wielu Polaków rezygnuje ze spędzania urlopu nad Bałtykiem, wybierając wczasy za granicą. Uważają, że wakacje nad Bałtykiem nie należą do tanich, a polskie plaże – do tanich. Czy jednak ta opinia jest prawdziwa? Zdecydowanie nie! Poniżej znajdziecie na to dowody.

Po pierwsze, jakość i czystość wody w Bałtyku systematycznie się poprawia – w 2012 roku ok.  81 proc. z 89 kąpielisk nadmorskich spełniało normy, w tym 17 spełniało normy rygorystyczne. Po drugie, ponad 20 kąpielisk nad polskim morzem otrzymało Błękitną Flagę, czyli potwierdzenia najwyższego standardu danej plaży przyznawane przez jury powoływane przez Fundację na rzecz Edukacji Ekologicznej (Foundation for Environmental Education), która działa w Danii. Po trzecie, wakacje nad Bałtykiem to możliwość wdychania niezwykle zdrowym powietrzem, nasyconym jodem.

Te trzy powody to nie wszystkie zalety wakacji nad naszym rodzimym wybrzeżem, ale już one powinny dać obraz tego, że jest to dobry wybór. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dzialkanadmorzem.pl

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz