Drzewo rosnące na nadmorskiej plaży

Ceny działek nad morzem zależą od wielu czynników

Osoby zainteresowane zakupem działki rekreacyjnej nad morzem nie mogą nie zauważyć, że ich ceny podlegają znacznemu zróżnicowaniu. Dlaczego się tak dzieje? Od czego zależą ceny nadmorskich działek?

Podobnie jak w przypadku każdej innej lokalizacji, ceny działek nad morzem zależą od wielkiej liczby czynników. Jednym z najważniejszych cech, na jakie trzeba zwrócić uwagę jest fakt, czy dana działka jest działką budowlaną czy rolną. Te pierwsze są, oczywiście, droższe. Kolejną istotną kwestią jest obecność mediów lub odległość od nich. Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wodę, prąd, gaz, kanalizację i sieć komunikacyjną. Oczywiście, istotną rolę pełni także kształt i wielkość działki. Przed podjęciem decyzji o zakupie, nie możemy zapomnieć o zapoznaniem się z planem zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu.

Poza czynnikami, które odgrywają rolę w warunkowaniu atrakcyjności działki w każdym położeniu, działki rekreacyjne nad morzem mają swoją specyfikę. Jasne jest, że w ich przypadku bardzo duży wpływ na cenę ma odległość działki od morza, stopień zalesienia terenu oraz wygląd okolicy. Musimy zwrócić uwagę na to, że zdjęcia nie zawsze są w stanie oddać charakter działki i jej osobiste obejrzenie przed zakupem może dać jej lepszy obraz.

 

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz