Na stronie www.dzialkanadmorzem.pl można znaleźć poradnik dotyczący bezpiecznego zakupu działki. Jedną z ważnych informacji, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę, planując działki, jest droga dojazdowa do niej. Sprawdzanie tej informacji może nam zaoszczędzić wiele późniejszych kłopotów.

Każda działka musi posiadać dostęp do drogi. Jednak wiedza, że w pobliżu naszej działki znajduje się droga, nie jest wystarczająca. Należy jeszcze się dowiedzieć, jaki jest status tej drogi. Jeśli jest gminna, możemy z niej korzystać bez ograniczeń, formalności i opłat. Jednak, by korzystać z drogi prywatnej, należy zatroszczyć się najpierw o wykupienie w niej udziału. Dojazd do działki może zapewniać także droga służebna. W ich przypadku w księdze wieczystej nieruchomości musi znajdować się odpowiedni wpis. Gdy tak jest, należy zadbać o to, by służebność była ustalona na “każdoczesnych właścicieli”, by po zmianie właściciela działki można było z niej korzystać.

Zakup własnej działki nad morzem to poważna decyzja, w podjęciu której musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Warto zadbać o to, żeby zatroszczyć się nie tylko o jej cenę i lokalizacje, ale także kwestie, które mogłyby wydawać się mniej istotne, ale które mogą skutecznie utrudnić użytkowanie działki w przypadku, gdy nie zwrócimy na nie uwagi.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz