Wybudowanie wymarzonego domu w pięknej okolicy jest nie lada wyzwaniem, które wymaga dużej ilości zasobów – zarówno materialnych, jak i czasowych. Pierwszym krokiem do realizacji tego celu jest zakup działki budowlanej. Jak dobrze ją wybrać?

Po pierwsze, osoby, które nie mają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w zakresie rynku nieruchomości, mogą zwrócić się o pomoc do firmy, która zajmie się wyszukaniem odpowiedniej oferty. Przy jej wyborze, warto zwrócić uwagę na to, czy poza  odnalezieniem atrakcyjnej oferty, pomoże ona również w ustaleniu wszelkich prawnych kwestii dotyczących danej działki i skompletowaniu potrzebnych dokumentów, a także w załatwieniu innych formalności. Warto wziąć pod uwagę, ponieważ szukając działki za pośrednictwem agencji, będziemy musieli zapłacić prowizję, zatem istotne jest, by skorzystać z najbardziej opłacalnej oferty.

W przypadku, gdy decydujemy się na odnalezienie nieruchomości na własną rękę, musimy wziąć pod uwagę wiele czynników. Kluczowa jest jej wielkość, położenie, rejon, w którym się znajduje, obecność mediów na działce oraz dojazd do niej. Warto pamiętać, by nie wierzyć sprzedającemu na słowo i samodzielnie sprawdzić wszystkie podawane informacje – np. czas dojazdu z pracy na działkę. Wiadomo, że sprzedawca będzie chciał przedstawić swoją działkę w jak najlepszym świetle, stąd możliwe zniekształcenia informacji, które do nas docierają.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz