Najnowszy poradnik na stronie www.dzialkanadmorzem.pl opowiada o zdrowotnych właściwościach nadmorskiego klimatu, szczególnie w Polsce. Zawarte są w nim wskazówki na temat tego, kto i w przypadku jakich dolegliwości powinien przebywać nad morzem. Cenne wskazówki dotyczą też kwestii, nad którą często nie zastanawiamy się, przebywając nad morzem – mianowicie tego, jak najlepiej wykorzystać czas tam spędzony, by jak najbardziej skorzystać z dobroczynnego jodu?

Zwykle niewiele osób zastanawia się nad tym, że pobyt nad różnymi morzami daje nam różne korzyści zdrowotne. A to właśnie Morze Bałtyckie jest miejscem, które szczególnie warto odwiedzić ze względu na zdrowie. Dzieje się tak   ze względu na wietrzną pogodę i dość wysokie fale, które pozwala tworzyć się dobroczynnej mgiełce aerozolu. Właśnie z jej powodu najwięcej jodu znajduje się nad samym brzegiem morza.

Jak wypoczywać, by najlepiej skorzystać z pobytu nad polskim morzem? Warto przebywać blisko fal - leżenie na piasku lub spacery plażą pozwolą nam nawdychać się dużych ilości jodu. Ważna jest też pora roku - warto wybierać się nad morze szczególnie zimą, gdyż pomiędzy listopadem a marcem w powietrzu znajdują się największe ilości jodu. Jeśli zaś chodzi o pogodę, wcale nie najlepiej przebywać na plaży, gdy jest piękna pogoda. Szczególnie dużo cennych pierwiastków znajdziemy w nadmorskim powietrzu zwłaszcza podczas sztormów.

 

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz