Osoby, które planują zakup własnej działki, niezależnie od jej ceny, lokalizacji, typu czy stanu prawnego, muszą zwrócić uwagę  na wiele kwestii dotyczących nieruchomości, by nie okazało się, że jej zakup był błędną decyzją. O wielu takich zasadach można przeczytać w poradniku “Jak bezpiecznie kupić działkę” na stronie www.dzialkanadmorzem.pl. O części z nich skrótowo można przeczytać także tutaj.

Bardzo ważną sprawą przed zakupem działki jest ostrożność i sprawdzanie każdej informacji, którą o działce otrzymujemy, szczególnie, jeśli pochodzi ona od osoby, która chce nam ją sprzedać. Działka może rzeczywiście posiadać wiele zalet, o których mówi sprzedający, ale może zdarzyć się, że przy wielości pochwał niekoniecznie usłyszymy także o jej wadach. Każdą informację na temat działki warto zatem zweryfikować samodzielnie. Pomogą nam w tym dokumenty, które jej dotyczą – od miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego do licznika energii. Nie do przecenienia jest także przyjazd na działkę i zobaczenie jej na własne oczy.


Stare polskie przysłowie mówi, żeby nie kupować kota w worku. Warto się do niego stosować także w przypadku nieruchomości, zwłaszcza tych, których kupno wydaje się dobrą okazją.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz