Posiadacze własnych działek nad morzem wiedzą, że Morze Bałtyckie to idealne miejsce zachęcające do uprawiania sportów wodnych. Jednym z najbardziej ekscytujących z nich jest kitesurfing. Czy warto go uprawiać nad Bałtykiem?

Kitesurfing jest odmianą surfingu, podobnego do windsurfingu, w którym jako pędnik używana jest odmiana latawca. Okazuje się, że idealnym miejscem do uprawiania tego sportu jest polskie morze. Dzieje się tak za sprawą silnych, ale nie porywistych wiatrów oraz wodzie o odpowiedniej głębokości. Wiatr jest niezwykle istotny, gdyż aby wzbić się w powietrze, latawiec potrzebuje podmuchów powietrza o sile pomiędzy ok. 12 a 40 km na godzinę. Właśnie taką prędkość wiatru notujemy zwykle nad Bałtykiem. Morze Bałtyckie to odpowiedni akwen także dzięki czystej wodzie, piaszczystym dnie i odpowiedniej głębokości.

By uprawiać kitesurfing, nie trzeba wcale wyjeżdżać za granicę, gdyż nasze morze daje nam odpowiednie warunki. W Polsce znajdziemy także licencjonowane szkoły kitesurfingu, które mają swoje siedziby m.in w Jastarni, Rewie czy Helu.

 

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz