Polacy są narodem, który posiada świadomość, że ich przyszłe emerytury będą dalekie od zapewnienia im dobrego bytu w starszym wieku. Jednak jednocześnie ich zaufanie do komercyjnych propozycji lokowania kapitału zostało znacznie nadwyrężone zarówno przez kryzys gospodarczy, jak i afery związane m.in. z firmą Amber Gold. Jak więc troszczymy się o środki do życia na przyszłość?

Według Polaków, najlepszym sposobem na zabezpieczenie finansowe na przyszłość jest inwestowanie w nieruchomości. Statystyki pokazują, że ponad 65% uznaje właśnie ten sposób lokowania kapitału za najlepsze zabezpieczenie finansowe na okres emerytury. Szczególną popularnością cieszy się w tym  zakresie zakup ziemi. Świadczy o tym chociażby fakt stale rosnących cen ziemi rolnej. Wzrost jej wartości, a zatem możliwej do uzyskania stopy zwrotu jest przy tym większy niż w przypadku większości rodzajów inwestycji na rynku. Nasila się także trend związany z inwestowaniem w mieszkania i domy z myślą o przyszłych emeryturach.

Inwestowanie w nieruchomości generalnie ma charakter długoterminowy. Sens takiej inwestycji w polskich warunkach wiąże się przede wszystkim z długoterminowym wzrostem wartości nieruchomości.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz