Polskich inwestorów wciąż charakteryzuje tradycyjne podejście do różnego rodzaju inwestycji, boją się ryzyka, preferując bardziej bezpieczne sposoby, które zagwarantują im wymierny zysk. Interesuje ich w wielu przypadkach rynek lokalny, który jest im znany, przez co mniej ryzykowny. Wielu z nich swój kapitał inwestuje w nieruchomości gruntowe.

Inwestowanie długoterminowe w nieruchomości gruntowe

Działki rolne, zlokalizowane na terenach mających duże perspektywy rozwoju, dają największe szanse na duży zysk. W ciągu ostatnich 10 lat nieruchomości gruntowe zyskały ponad 400% na wartości. Popyt na nie ciągle rośnie, ponieważ ziemi nie można zniszczyć, ani ukraść, jest niepodatna na kryzys gospodarczy czy inflację. Jednocześnie podaż jest coraz mniejsza, ponieważ jest to dobro, którego nie da się wyprodukować, dlatego ich wartość będzie dalej rosła.

Wzrost cen nieruchomości gruntowych może być także spowodowany zmianami jakie niesie ze sobą rok 2016 r. Wtedy obywatele Unii Europejskiej będą mogli zakupić ziemię w Polsce bez zezwolenia Ministra Spraw Wewnętrznych. W Polsce ceny gruntów są dużo tańsze niż w innych krajach UE, dlatego popyt może być jeszcze większy.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz