Bardzo wiele działek rolnych kupowanych jest jako inwestycja długoterminowa. Zwrot zainwestowanego kapitału odbywa się dzięki wzrostowi wartości danej działki. Bardzo ważnym procedurą, którą wykonuje się w tym celu jest jej przekształcenie z rolnej na budowlaną. Na czym to polega? Jakie wyróżniamy etapy tych działań?

ODROLNIENIE DZIAŁKI

Przekształcenie działki z rolnej na budowlaną przebiega dwuetapowo. Pierwszym krokiem w tej procedurze jest odrolnienie działki. By do niego doprowadzić, trzeba udać się do Urzędu Gminy i bezpłatnie złożyć do niej wniosek, który zawiera przeznaczenie działki. Podczas odrolnienia działki należy się uzbroić w cierpliwość, ponieważ nie istnieje odgórnie ustalony termin rozpatrzenia wniosku i wprowadzenia w życie zmian, do których dążymy.

WYŁĄCZENIE DZIAŁKI Z PRODUKCJI ROLNEJ

Kiedy uporamy się już z odrolnieniem działki, należy zająć się wyłączeniem jej z produkcji rolnej. W tym przypadku także trzeba złożyć specjalny wniosek, tym razem do starosty. Jeśli pozytywnie rozpatrzy on naszą prośbę, działka zostanie przekwalifikowana z ewidencji gruntów.

Dla zainteresowanych zdobyciem bardziej szczegółowych danych, polecamy stronę www.dzialkanadmorzem.pl, na której dostępny jest poradnik, w którym można znaleźć dokładne informacje na temat przekształcenia działek.

 

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz