Zakup nieruchomości o przeznaczeniu rekreacyjnym nad morzem to coraz częściej wybierana przez wielu Polaków forma inwestycji. Jest to nie tylko swoistego rodzaju lokata kapitału – własna nieruchomość nad polskim morzem to również większa mobilizacja do częstszych urlopów (często weekendowych) i wspólnych wyjazdów rodzinnych. I w końcu – nadmorska nieruchomość, początkowo przeznaczona stricte pod rekreacje może z czasem stać się podwaliną pod stałą i bardziej trwałą inwestycję (np. dom).

Wśród osób rozważających zakup rekreacyjnej działki nad morzem część stanowią osoby chcące bezpiecznie ulokować odłożony kapitał, mając oczywiście na uwadze perspektywę późniejszego zarobku (sprzedaż działki po cenie przewyższającej jej pierwotną wartość).

Inną grupę osób potencjalnie zainteresowaną tego typu nieruchomościami są osoby o ugruntowanej sytuacji rodzinnej (mające już dorosłe dzieci) i finansowej (stabilność), ceniące walory nadmorskiego otoczenia, myślące przy zakupie nie tylko (a może nie przede wszystkim) o perspektywie sprzedaży z zyskiem, ale bardziej zakładające scenariusz długoletniego użytkowania działki, w pierwszym etapie stricte pod kątem rekreacyjnym, a w dłuższej perspektywie rozważające opcję postawienia na ów działce trwałej nieruchomości.

Rynek nadmorskich nieruchomości o specyfice czysto rekreacyjnej jest coraz bardziej urozmaicony i “dostępny” dla coraz większej grupy odbiorców. Zauważalna jest wręcz tendencja do szukania tego typu inwestycji właśnie zlokalizowanych nad polskim morzem, a nie (jak to było do tej pory) w górach.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz