W dobie kryzysu gospodarczego staramy się inwestować bezpiecznie i pewnie. Właśnie dlatego coraz częściej stawiamy na nieruchomości. Powszechnie wiadomo, że jest to stabilna i pewna lokata kapitału. Jednak istnieje kilka rodzajów nieruchomości. Który z nich wybrać do inwestycji?

Jedną z najbardziej popularnych form inwestowania w nieruchomości jest zakup mieszkania. Jednak obecnie, z powodu kryzysu na rynku mieszkaniowym, który powoduje znaczne spadki spadki cen w tym sektorze, coraz więcej ludzi stawia raczej na inwestycje w grunty. Ceny ziemi znajdują się obecnie wciąż w fazie stabilnego wzrostu, a wartość działki może wzrastać nie tylko ze względu na ogólny trend, ale także wskutek działań właściciela, takich jak doprowadzenie mediów do działki. Dzięki tym czynnikom kilku latach od zakupu działki może ona przynieść inwestorowi sporą stopę zwrotu. Takie podejście do inwestowania ma wiele zalet, ale ponieważ żadne rozwiązanie nie jest idealne – rodzi także pewne problemy.

Jedną z wad inwestycji w ziemię jest trudność w określeniu jej potencjalnej wartości inwestycyjnej – w przypadku tej kwestii trzeba przyznać, że znacznie łatwiej jest wyliczyć rentowność tego typu inwestycji i stopę jej zwrotu. W przypadku inwestycji w działki trudniej  także określić czynniki, które czynią ją atrakcyjną. Kupując mieszkanie, bierzemy pod uwagę głównie jego cenę i lokalizację. Gdy inwestujemy w działki kluczowe znaczenie zdaje się odgrywać drugi z wymienionych czynników – atrakcyjne położenie może zapewnić sukces lub skazać na porażkę naszą inwestycję.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz