Cegły

Zwrócenie uwagi na kilka ważnych kwestii może nas uchronić przed pomyłką przy zakupie działki budowlanej

Kiedy planujemy budowę domu, naszym pierwszym krokiem jest zakup działki budowlanej. Przed zakupem danej ziemi należy zastanowić się nad kilkoma kwestiami, które później będą mieć dla nas kluczowe znaczenie. Na co zwracać uwagę przy zakupie działki budowlanej?

Krok 1. Sprawdzenie terenu pod względem tego, co można na niej wybudować. Pomocny w tym zakresie będzie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i Decyzja o Warunkach Zabudowy obowiązująca na danym terenie.

Krok 2. Sprawdzenie danych formalno – własnościowych dotyczących danej działki budowlanej. Jest to podstawa, która da nam pewność, że zakup działki jest bezpieczny i nie pociągnie za sobą niespodziewanych negatywnych konsekwencji.

Krok 3. Zbadanie działki budowlanej pod względem właściwości geologicznych. Badania geologiczne pozwolą ustalić, czy budowa domu na danej działce nie napotka problemów w postaci np. terenu osuwiskowego, co znacznie zwiększy koszty naszej inwestycji.

Krok 4. Sprawdzenie uzbrojenia działki. Dostęp do mediów to kluczowa kwestia przy budowie domu. Gdy dany teren go nie posiada, czas i koszty budowy domu znacznie się zwiększają.

Krok 5. Sprawdzenia lokalizacji i układu działki. Gdy poznamy kształt i umiejscowienie działki względem stron świata, znacznie łatwiej będzie nam odpowiednio zaplanować zagospodarowanie działki budowlanej i położenie na niej domu.

Istnieje kilka ważnych, czynności, o jakich nie można zapominać przy zakupie działki budowlanej. Gdy zadbamy o ich sprawdzenie, unikniemy wielu późniejszych problemów.

 

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz