Osoby, które marzą o posiadaniu własnego miejsca na świecie muszą zadać sobie fundamentalne pytanie: czy lepiej wybudować, czy kupić dom? Poniżej znajdą one wskazówki, które pomogą rozwiązać ten dylemat.

Okazuje się, że cena  metra kwadratowego domu jednorodzinnego, która uwzględnia koszt jego budowy i wykończenia wypada dość korzystnie w porównaniu do ceny m2, którą będziemy musieli zapłacić za mieszkanie. W cenie ok 100 tys zł. możemy już znaleźć działki budowlane położone niedaleko miasta, natomiast budowa domu w standardowych technologiach powinna wynieść około 2 – 2,5 tys. zł za m2. Zatem za cenę wynoszącą około 500 tys. zł możemy już mieszkać w sporym domu dla kilkuosobowej rodziny. Niestety, w tej cenie trudno jest znaleźć komfortowe mieszkanie lub dom o odpowiednim metrażu.

Za wyborem budowy domu przemawia także fakt, że ceny materiałów budowlanych w czwartym kwartale ubiegłego roku spadły o prawie 3 proc. w porównaniu z czwartym kwartałem 2012 r. W związku z tym koszt budowy domu spadł.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz