Dla wielu ludzi kontakt z naturą jest bardzo ważny i działa relaksująco. Decydują się oni na zakup działki rekreacyjnej, aby móc spędzać weekendy poza hałaśliwym miastem i odpocząć od pracy. Działki rekreacyjne są bardzo często ulokowane w malowniczej okolicy, z dużą ilością drzew i krzewów, także tych owocowych. Co jednak zrobić gdy, drzew jest za dużo lub chcemy je przesadzić?

Na wycinkę drzew lub krzewów musimy uzyskać stosowne zezwolenie, gdyż w przeciwnym przypadku możemy zostać obciążeni dotkliwą karą pieniężna. Odpowiedni wniosek zawierający dane tj. dane właściciela nieruchomości, nazwę gatunku drzewa, obwód pnia drzewa liczony na 130 cm wysokości (w przypadku krzewów podaje się powierzchnię, którą roślina zajmuje), przyczynę wycinki, a także mapę działki z zaznaczoną lokalizacją drzewa, musimy złożyć w urzędzie gminy. W celu podjęcia decyzji zostaną przeprowadzone oględziny przez pracownika urzędu. Musimy się liczyć z tym, że choć decyzja będzie pozytywna, termin wycinki może zostać narzucony przez urząd.

Działki rekreacyjne są chętniej kupowane, jeśli są na nich zasadzone drzewa i krzewy, choć ich rozlokowanie może być mniej korzystne. Trzeba jednak pamiętać o konsekwencjach samowolnej wycinki bez zezwolenia.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz