Warto spędzać urlop nad morzem jedynie w lecie – to popularne przekonanie panujące wśród ludzi. Czy to rzeczywiście prawda? Z roku na rok coraz więcej ludzi przekonuje się, że zima nad morzem jest wyjątkowo wartościowa.

Morze Bałtyckie zimą

Piękno Bałtyku zachęca do spędzenia urlopu nad morzem także zimą

Jest kilka powodów, dla których warto wybrać się nad morze zimą. Po pierwsze, o tej porze roku Bałtyk jest wyjątkowo piękny. Pokryty śniegiem piasek i tafla wody usiana przez kry, które niesie woda, tworzą niezwykle malowniczy widok. Co więcej, niektóre zatoczki zamieniają się w gładkie lodowe powierzchnie, po których można jeździć na łyżwach. Nie można zapomnieć też o tym, że zima nad morzem to okres zdecydowanie spokojniejszy i tańszy niż lato. Brak tłumów pozwala skutecznie się wyciszyć, zrelaksować i odpocząć od codziennych problemów. Oprócz tego, spacery po ośnieżonych plażach są dobroczynne dla naszego zdrowia dzięki nadmorskiemu powietrzu nasyconemu jodem. Po nadmorskiej wędrówce warto wybrać się na rybę i grzane wino do lokalnych restauracji.

Sezon zimowy nad Bałtykiem jest zupełnie inny od letniego, ale nie stanowi to jego wady, tylko zaletę. Warto przekonać się o tym na własnej skórze, wybierając się nad morze także zimą.

www.dzialkirekreacyjnenadmorzem.pl

 

Dodaj komentarz